banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

YÖNETİM KURULUMUZDAN BRİSA İŞÇİLERİNE DUYURU

Bilindiği gibi Lastik işkolunda ortaya çıkan ekonomik sorunlar dolayısıyla Brisa işyerinde üretime, Pirelli-Prometeon ve Goodyear’da olduğu gibi 13 Nisan’a kadar 2 hafta ara verilmişti. 08-09 Nisan tarihlerinde işverenle yapılan haberleşmeler ile tüm lastik işkolunda olduğu gibi Brisa’da da üretimin duruşunun 20 Nisan’a kadar uzatılacağı anlaşılmış bulunmaktadır.

Tüm üyelerimizi derinden etkileyen bu gelişmeler karşısında, Brisa işvereni ile yapılan görüşmeler sonucunda, kısa çalışma ödeneğine başvurulması ve üyelerimizin hak kayıplarını giderecek şekilde uygulamalar yapılması kararlaştırılmıştır. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi tüm lastik işyerleri ile birlikte Brisa’da üretime verilen ara 20 Nisana kadar uzatılmış bulunmaktadır. Bu koşullarda üyelerimizin hak kayıplarının yaşanmaması için gereken her türlü çabanın sendikamızca gösterileceği açıktır. Bugüne kadar yaşanan gelişmelerde tüm üyelerimizin birlik ve dayanışması en büyük desteğimiz olmuştur. Bu günler geçicidir. Ancak bu zor günlerde tarafların birbirine olan yaklaşımları gelecek için yön verici olacaktır. İşverenlerin de bu yaklaşım içinde üyelerimizin haklarını korumak için verdiğimiz mücadeleye saygı duymasını bekliyoruz.

Bütün bu gelişmeler boyunca, sendikamız örgütlüğü altında üyelerimizin gösterdiği bilinçli tutum ve sorumlu davranış için kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca Brisa işvereninin, çalışanların haklarına gerekli saygı ve özeni göstermeye devam edeceğini umuyoruz.

Üyelerimize saygılarımızla duyurulur.

LASTİK-İŞ Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43