banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Tahir Büyükakın: Sorumluluk aldık.

SERHAT AKIN DOSYASI
Kocaelispor’un transfer tahtasını açması önündeki en büyük engellerden bir olan Sedhat Akın dosyası da dün çözülmüştü. Bu gelişmenin ardından Kocaelispor’un transfer tahtasının açılması önünde engel kalmamıştı. Dün resmi işlemlerin yetişmemesi sebebiyle bugüne ertelenen transfer tahtası açıklaması Seka Park Otel’de gerçekleştirildi.

AÇIKLANDI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez bugün Seka Part Otelde ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda başkan Büyükakın Kocaelispor’un transfer tahtasının açıldığını resmen açıkladı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK
Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Baikanı Tahir Büyükakın, “Kocaelispor’a sahip çıkmak bizim borcumuzdur. Bir lütufta bulunmadık. Üzerimize düşeni yaptık. Eğer biri borçluysa o borçlu biziz. Biz kentin kaynağını yine kente yani Kocaelispor’a kullandık.
 
ANLAŞMA YAPILDI
KEV tesislerinin devri konusunda Kocaelispor’la ilgili bir daha kamu kaynağı kullanmayacağız dedik. Ancak evet şirketlerimiz üzerinden destek olduk. Önümüzdeki sürece bakmak ve transfer yasağını kaldırdık. Elimizi taşın altına koyduk. Büyükşehir Belediyemize ait şirketlerden bir sponsorluk anlaşması yapma kararı aldık.

8 MİLYON VERİLDİ
Yaklaşık 8 Milyon TL gibi bir kaynağı bu sponsorlukla Kocaelispor’a aktardık. Bu bir israf değildir. Kocaelispor’un yükselmesi bu kente marka değeri katacaktır. Kocaelispor’un süper ligde oynaması paha biçilemez bir reklam değeridir. Bu pencereden bakarak Kocaelispor’a destek olduk. Biz bu kaynağın harcanmasını Kocaeli’nin marka değerine yatırım olarak görüyoruz.

KALICI GELİRLER LAZIM
Bu takımın tıpkı eskiden olduğu gibi futbolcu yetiştirip satacak hale gelmesi gerekiyor. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Kocaelispor’u borçtan kurtardık. Artık Kocaelispor yönetilebilir durumda. Bundan sonra küçük küçük katkılarla kulübümüzü ayakta tutalım. Kentimize kalıcı gelirler sağlayalım.

İZMİT KADAR
Kulübümüzü bir an önce Süper Lige taşımalıyız. Katkılar artarak devam etmeli. Bakın İzlanda İzmit kadar bir ülke. Ancak milli takımları çok başarılı. Sabırla ve kararlılıkla yürürsek Kocaelispor’un başaramayacağı şey yok.

İŞ ADAMLARI KONUSU
Bakın bu zamana kadar iş dünyasından beklediğimiz desteği görmedik. Bundan sonra iş dünyasıyla görüştüğümüzde katkı koyacaklarını söylüyorlar. Bakın bu kentte bin iş insnaı 10 bin TL verse 10 milyon lira para yapar. Bunlar zor şeyler değil. Bundan sonra herkesin daha özverili olacağını düşünüyorum. Artık bir seferberlik başlatmalıyız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol