banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Önder AKSAKAL’dan 30 AĞUSTOS Mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Türk milletinin “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek çıktığı destansı mücadelenin üstünden 97 yıl geçtiğini belirten AKSAKAL, 97 yıl sonra yeniden Sevr zihniyeti ile karşı karşıya olduklarını vurguladı. 30 Ağustos ruhunun demokratik solcuların kalbinin en derininde olduğunu kaydeden AKSAKAL, HDP’ye destek açıklamaları yapan siyasi partilere de mesaj gönderdi,  “Evlatlarımızı şehit edenlerle, ormanlarımızı yakanlarla, ciğerlerimizi sökenlerle değil; milletimizle bir ve beraberiz.” ifadelerini kullandı.
AKSAKAL’ın açıklaması şu şekilde:
“Türk milletinin “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek çıktığı destansı mücadelenin zaferle sonuçlanmasının üstünden 97 yıl geçti.
Bağımsızlığının, egemenliğinin elinden alınmasına, öz vatanında yok ve tutsak edilmeye razı olmayan aziz milletimiz;  Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Dumlupınar’dan İzmir’e devam eden şanlı mücadeleyi insanlık tarihinin gördüğü en onurlu ve haklı zaferle taçlandırdı.
Demokratik, laik, çağdaş cumhuriyetimizle meyvesini veren Kurtuluş Savaşı’mız; 97 yıl sonra yeniden önümüzü aydınlatıyor. Bizlere sorumluluklarımızı, bu eşsiz vatanın nasıl kazanıldığını hatırlatıyor.
97 yıl sonra yeniden, Sevr Zihniyeti ile karşı karşıyayız.
97 yıl sonra yeniden, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi, ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak için mücadele ediyoruz.
Bizler, Sevr paçavrasını yırtıp atan; milletin namusu, vatanın bağımsızlığı uğruna kelle koltukta mücadele eden önderlerimizin izini takip ediyoruz.
97 yıl önce olduğu gibi, sadece düşmanla değil, o düşmanların işbirlikçileriyle de savaşıyoruz.
30 Ağustos ruhu, demokratik solcuların kalbinin en derinindedir.  Teröre, bölücülüğe, emperyalist tezgahlara karşı teyakkuzdayız. Tarihi sorumluluğumuzun farkında, görevlere hazırız.
Evlatlarımızı şehit edenlerle, ormanlarımızı yakanlarla, ciğerlerimizi sökenlerle değil; milletimizle bir ve beraberiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.
Milletin namusunu kendi kaderiyle birleştiren, ulusumuzun şanlı mücadelesine önderlik eden, ebedi liderimiz Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, eşsiz mücadelenin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43

banner42