banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Mehmet Ellibeş, görev döneminde geçen 4 aylık sürede 4 binden fazla kişinin partilerine üye olduğu söyledi.

HiÇ BOŞ KALMADIK

Konuşması sırasında Kocaeli’nin bir Türkiye mozaiği olduğunu vurgusunu yapan il Başkanı Mehmet Ellibeş, teşkilatın 31 Mart seçimlerinde büyük bir gayret ortaya koyduğunu dile getirdi. Ellibeş, “31 Mart seçimlerinin ardından Ramazan ayına girdik ve yoğun bir dönem geçirdik. O da bitti, derken haziran ayındaki İstanbul seçimlerine de müdahil olduk. Sonrasında kendi teşkilat çalışmalarımıza yöneldik” dedi.

PARTİMİZ LİDERİNE SADIK

Konuşmasında geri kalan danışma meclisleri hakkında bilgiler veren Ellibeş, “12 ilçede de danışmalarımız yapıldı. Açıkçası bu toplantılarımız ve özellikle son bölümünü oluşturan soru-cevap bölümümüz çok verimli geçti. Halkımız bizi çok iyi karşıladılar. Fakat final en önemlisiydi. Geçtiğimiz cumartesi günü de il divanımızı yaptık. Coşkulu bir katılım vardı. Onun ötesinde toplantı bitene kadar dağılmayan bir yapı vardı. Allah’a çok şükür; demek ki teşkilatlarımız dimdik ayakta. Genel başkana olan inancı, partisine olan sadakati güçlü bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

YENİ PARTİ BEKLENTİSİ YOK

Kurulması planlanan yeni partilerle ilgili soruya da yanıt veren Başkan Mehmet Ellibeş, “Bu konuda şu tespiti yapabilirim; şu an Türkiye’de yeni bir partinin kurulması ile ilgili istek, beklenti ya da heyecan yok. Halkımız da bu noktada. Bunun dışında AK Parti olarak bizim güçlü birlikteliğimiz sürüyor. Az önce söylediğim gibi; genel başkanımıza olan inancımız, partimize olan sadakatimiz aynı güç ve kararlılıkla devam ediyor. Teşkilat toplantıları da bunun göstergesidir. Bu açıdan yeni parti kurulma ya da kalkışmaları hakkındaki tartışmalara girmiyoruz. Fakat belirttiğimiz gibi Türkiye’de yeni bir parti için bir beklenti yok” açıklamasında bulundu.

ÖNCE DELEGE SEÇİMLERİ

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ekim ayından itibaren başlayacağını söylediği kongrelerle ilgili olarak konuşan Ellibeş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Son üye kayıtları 1 Ekim itibarıyla yapılmış olacak. Daha sonrasında üyeler sisteme girilmeyecek. Ardından üye listelere güncellenerek süreç başlatılmış olacak. Listeler kesinleştikten sonra delege seçim tarihleri belirlenip ilan edilecek. Bununla ilgili net tarihi veremiyorum, fakat yıl sonuna kadar delege seçimleri bitmiş olur.”

SONRA İLÇE KONGRELERİ

Ellibeş, kongre sürecini şöyle açıkladı: “Ocak ayından itibaren ilçe kongrelerimiz yapılmaya başlanacak. 2020’nin ilk yarısı bitene kadar da biter. Yaz aylarında da il kongremizi yaparız. Sonrasında büyük kurultay toplanacak. Bu kongre dönemi partimizin yenilenmesi, güçlenmesi, birlik ve beraberlik içinde yürüyebilmesi için fırsat olacaktır. Bu da Kocaeli özelinde ve ülke genelinde sağlanacaktır. İnancımız bu yönde.”

2002 RUHUNU KAZANIYORUZ

İl başkanı olarak çok diri bir teşkilata sahip olduğu için kendisini şanslı gördüğünü de sözlerine ekleyen Ellibeş, “Gerçekten teşkilatlarımız dipdiri, capcanlı. Kenetlenmiş vaziyetteler. Bunun en büyük göstergesi il danışma meclisimizdir. Katılım mükemmeldi, bunun ötesinde toplantı bitene kadar kimse salondan ayrılmadı ve ben bu durumu çok değerli buluyorum. 2002 ruhunu hedefliyoruz, onu oluşturmak, yeniden kazanmak kolay değil. Fakat ortaya çıkan sahiplenme bunu başaracağımızı gösteriyor” diye konuştu.

ESKİ İSİMLER DEĞERLENDİRİLECEK Mİ?

Kongre döneminde partiye emek vermiş isimlerin değerlendirilebileceğini de belirten Ellibeş, şöyle konuştu: “Fakat partimizin emektarları ile ilgili konuşmak için henüz çok erken. Genel merkezimiz önce ilçe başkanları ile ilgili karar verme noktasında olacak. Yönetim kurulları da bu değerlendirmeye tabi tutulacak. Fakat isim bazında değerlendirme olmadı. Arayış içine girildiğinde bu konu gündeme gelebilir.”

TEK LİSTE Mİ, ÇİFT LİSTE Mİ?

Ayrıca kongrelerin tek liste mi, birden fazla listelerle mi olacak, önce bunun kararı verilecek. İsim konisi daha sonra gündeme gelir. Bu dönemde herkesin görüşleri alınacak. Milletvekillerimizin de görüşleri alınacak. Fakat şunu söylemem gerekiyor; değerler kolay kazanılmıyor, kolay da kaybetmemek lazım. Kıymetlerini bilmeliyiz. Bu kongrelerle belirlenecek olan yönetim kurulları bizim 2023 hedeflerimize odaklanacak.”

BÜYÜKAKIN ÇOK BAŞARILI

Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerinin de pozitif yönde olduğunu belirten Ellibeş, özellikle Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın görevinde çok başarılı olacağına inandığını dile getirdi. Ellibeş, “Büyükşehir ile ilişkilerimiz çok iyi durumda. Tahir başkanımızın daha önce Büyükşehir’deki görevinde yaptıklarını zaten biliyoruz. Akademisyenlik geçmişi de var. Kısacası belediye ile ilgili tüm konulara hakim. Ayrıca valilik deneyimi de yadsınamaz. Bugüne kadar ki gidişatını başarılı buluyorum. Kendisinin öncülüğünde tüm ilçe belediyeleri Başarılı bir şekilde gidiyor” dedi.

İZMİT BİZİ ÇOK ÜZDÜ

31 Mart seçimlerinde İzmit Belediyesi’nin kaybedilmesi ile ilgili olarak gelinen noktayı değerlendiren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Yönettiğimiz bir belediyeyi, başkanlığı başka bir partiye kaptırıp, mecliste çoğunluğu elinizde bulunduracak şekilde kaybetmeniz çok üzücü. Sahada çalışan, emek veren, alın teri döken, gayret sarf eden teşkilat mensuplarımızın seçim sonucunda oluşan kayıpla ilgili üzüntüye kapılmaları, demoralize olmaları çok doğaldır.”

SORUNLARI AŞIYORUZ

“Bizim savunduğumuz gerçek tektir. Her zaman halkın ve sandığın iradesine saygı duymuşuzdur. İzmitliler de böyle bir irade ortaya koydular. Başkanlıkta CHP’ye, mecliste AK Parti’ye oy verdiler. İzmit’teki kardeşlerimizin üzüntü içinde olmaları doğal. Fakat bu olumsuz hali aştık. Halkın iradesine inanıyor ve saygı duyuyorsak böyle olmalı. Artık bundan sonra İzmit’te hizmette önceliklerin sağlanmasının takipçisi olacağız.”

IŞIK VE ŞEKER İLE İLGİLİ HABERLER

“Aslında benim yumuşak bir yapım var. Siyasi dilim de aynı şekildedir, tarzım bu. Fakat il başkanlığında daha farklı oldum. Daha heyecanlı olabiliyorsunuz. Kavgacı bir insan değilim, ancak partimi savunmaktan asla geri kalmam. Mesela İlyas Bey ile yapılan bir haber vardı. Ben, 6 milletvekilimiz ve Tahir Bey’in katıldığı toplantıda konuşulmayan bir şeyi varmış gibi yazılınca tepkim sert oldu. Çünkü gerçeği yansıtmayan bir şeydi. Aynı şekilde Fikri Bey’in katılımı ile düzenlenen toplantıda konuşulanları çarpıtarak haber yapıldı. Aynı sert tepkiyi o zaman da gösterdim.”

4 BİN YENİ ÜYE YAPILDI

Partiden son dönemde istifaların olduğu iddiaları ile ilgili yöneltilen soruya Ellibeş, şu yanıtı verdi: “4 aydır görevimizin başındayız. Geçen sürede 4 bin 96 yeni üye yapmışız. Ayrıca toplam üye sayımız ise 290 bin 90 kişiye çıktı. Yani üye sayısında 300 bin sınırına dayandık. Ayrıca biz bu 4 bin üye için özel bir çalışma yapmadık. Herhangi bir üyelik çağrımız olmadı. Tamamen teşkilatlarımızın saha performanslarında alınan bir sonuç. İstifalar çok konuşuldu, fakat istifa olduysa emin olun memurluğa geçiş gibi gerekçelerle olmuştur. Yani gönülden kopma gibi bir durum yoktur. Bizim yeni üyelikleri ile ilgili bir çağrımız olmadı.”

DÜZENLENEN ÖZEL TOPLANTILAR

“İzmit ve Gebze’de yapıldığı dile getirilen o özel toplantılara katılanların durumu ile ilgili özel bir duruşumuz yok. Neticede oradaki arkadaşlarımızın yaptıkları açıklamalar ortada. Biz onların sözlerine inanmak, itibar etmek durumundayız. İşin özeti şu; bu parti ile güçlü bir şekilde bağımız devam ediyor. Çok şükür Kocaeli’nin geneli ile ilgili bir tespit yaptığımızda bir kopuş beklentisi içinde kimse değil. İşte bu pekiştirmeyi daha güçlü bir şekilde tescillemenin gayreti içindeyiz.”

EKONOMİK GELİŞMELER İYİ

“Yeni partiler kurulur mu, kurulabilir. Bu saatten sonra geri dönüşleri olmaz. Ne getirir hepsini göreceğiz. Ülkede böyle bir beklenti yok. Ekonomik göstergelerle ilgili iyileşmeler sürdüğü müddetçe ülke daha stabil hale gelir. Ülkedeki siyasi tartışmalar sona erer. Türkiye’nin yarınını, geleceği ile ilgili heyecan ortaya konuluyor. Bunları sağlıklı bir şekilde yürütürsek sonuçlarını 2024 seçiminde görürüz.”

BORÇLANMA YETKİSİ VERİLMEDİ

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, son olarak İzmit Belediye Meclisi’nde yaşanan satın alma ve kredi yetkisi verilmemesi tartışmalarına da indi. Konu hakkında belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e araçların satın alınması yetkisinin verildiğini belirten Ellibeş, “Borçlanma yetkisi verilmedi, fakat belediyenin mülkü olan 122 konut bitmek üzere. Bunlar satıldığında ciddi bir miktar para kazanılmış olacak. Benzer şekildeki gelirlerle bu araçlar satın alınabilir. Fakat belediye 110 araç için kiralama oluna gitmiş” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43

banner42