banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Lastik'te parasal konuya halen girilmedi

Lastik-İş Sendikası; 4 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Brisa, Prometeon Türkiye ve Pirelli ile bugün TRYP By Wyndham Otel’de 5’inci kez bir araya geldi. Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, genel merkez yöneticileri, Şube yöneticileri ve iş yeri temsilcileri, Prometeon ve Pirelli’yi temsilen İnsan Kaynakları Direktörü Alper Tokalp, İnsan Kaynakları Direktörü Ayça İnaltekin, İK Müdürü Okan Vural, Brisa Genel Müdürü Uğurtan Doğan, İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Özkan, İnsan Kaynakları Uzmanı Murat Şahin katıldı.

SOSYAL HAKLARA BÜYÜK ZAM
Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "Ölüm, doğum, evlenme, maluliyet yardımlarına yüzde 20 ile yüzde 47 arasında zam yapıldı. 16 madde üzerinde hala anlaşma olmadı. Parasal maddeler tamamen duruyor. İdari maddelerde bizim asla vermeyeceğimizi söylediğimiz maddeler. Arabulucu önümüzdeki günlerde başlayacak. Bu nedenle bir an önce parasal maddeler gelinmesini istedik. 20 Mart’ta 14.30’da tekrar bir araya geleceğiz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bundan sonra para konuşulacak” dedi. Anlaşmanın olmadığı görüşmede arabulucu tutanağı 10 Mart’a tutulacak. 

YÜRÜYÜŞE GEÇTİLER
Lastik işçisi görüşmenin ardından şehitlerimiz için yürüyüşe geçti. Saat 17.00'da Başiskele sahilde başlayan, yürüyüşe Lastik işçisi büyük ilgi gösterdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43