banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Körfez Belediyesi geçmiş dönem belediye başkanı İsmail Baran konuştu.

VERGİ BORCU HİÇ OLMAYACAK
Geçmişten kalan vergi ve SSK borçlarımız vardı. Yalnız vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili çalışma yaptık. 57 milyon vergi borcuna mahsuben çevre bakanlığına yer verilecek. Bunlar imza aşamasında, takip edilmesi gereken konular. Vergi borcu hiç olmayacak. Bizim dönemimizden olmayan geçmiş dönemden kalan 60 milyon TL gibi vergi borcu kalacak. Geçmişten kalan vergi, SSK borcudur”

450 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK
450 milyon TL’lik yatırım yaptık. Üniversite yaptık, kale, müftülük binası yaptık, Sarnıçhan yaptık. Önemli projelere imza attık. Geçmişten gelen borçlar vardı. Yılda 60 milyon emlak geliri olan 200 milyon TL bütçesi olan bir belediye, geri kalan geçmişten kalan 60 milyon borçta rahatlıkla ödenebilir.

220 MİLYON TL BÜTÇE VAR
Körfez Belediyesi için bahsedilen borçlar hiç bir şey. 2019 yılında yatırım yapmamak adına, bir yıl beklemek adına sürekli borç var duyuyoruz, böyle söylemler duyuyorum. 210 milyon bütçesi olan Körfez Belediyesi için ekonomik sıkıntıdan bahsetmek doğru değil. 2020 yılını yatırımı başlangıcı olarak görüyor arkadaşlar, kendi fikirleri saygı duyuyorum. Ama olanı olduğu gibi söylemek lazım, her şeyi olduğu gibi söylemek lazım. “

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42