banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

İzmit’in her yerine dağıtıldı… Hürriyet o gazeteye ortak mı oldu?

AK Partili belediyeler bir zamanlar kendileri ile ilgi yerel gazetelere haber yaptırırdı ve daha sonra o gazetelerden binlerce alıp dağıtırdı. Ebetteki belli bir ücret karşılığında. Şimdilerde demode olan, artık basılı gazetelerin kimse tarafından okumadığı bugünlerde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet aynı hastalığa tutuldu. 

İzmit Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kadınlara istihdam sağlamak amacıyla Durhasan Mahallesinde Tarımsal Uygulama Bahçesi’nde Lavanta Dikim Bayramı düzenledi. Etkinlikte binlerce lavanta dikildi.

Bu haber Kocaeli’de yayın yapan, Tanzer Ünal’ın sahibi olduğu Kocaeli Gazetesi’nin manşet haber olarak yayınladı. 21 Aralık tarihli gazetenin neredeyse birinci sayfanın tamamını kaplayan bu haberin bulunduğu gazete, Hürriyet tarafından binlerce alınarak İzmit merkezde dağıtıldı.

İzmit eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan zamanında da adeta İzmit Belediyesini bülteni gibi çalışan Kırmızı Kocaeli Gazetesi’nin, belediyenin CHP’ye geçmesi sonrasında aynı şekilde devam etmesi oldukça ilginç bir durum. 

Öte yandan yine İzmit Belediyesi’nin pek çok baskı işi de yine aynı matbaada yaptırıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42