gaziosmanpaşa evden eve nakliyat
banner17
Öne Çıkanlar Sahi bizi kim yönetiyor? Ekcan Grupun ardından Akmis Seyahat de Kocaelispor formasına adını yazdırdı. Hastanede korkutan yangın: Hastalar tahliye edildi tretuvar bozulmaları taksi durağını kurşunladı.

Bu haber kez okundu.

Hürriyet; ‘Bunu Benim Vicdanım, Ahlak Anlayışım Kaldırmaz’

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş mecliste yaptığı konuşmada Hürriyet’i eleştirerek “Açılmış olan bu yanlış kapı acilen kapatılmalı. Bu tarz. Bu yaklaşım Cumhuriyet Halk Partisinin tarzı olamaz. CHP kaos partisi değildir diye düşünüyorum. Kenti kaos ortamından, kentliyi birbirine küs hale getirmekten kurtarmak hepimizin vazifesidir” dedi.

USULSÜZLÜĞÜ BENDEN BEKLEMEYİN

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet  ise “ Kanunsuzluğu söylüyorum. Konuyu siz açtınız şimdi dinleyeceksiniz. İşten çıkarılanların çoğuna BEKAŞ’ı teklif etim ancak kabul etmediler. Ama BEKAŞ’a teklif ettiklerim için teklifim hala geçerli. Hatta Mart ayında KPDS var. Girsin sınava usulü tamamlasınlar kaldıkları yerden devam etsinler. Ama bu usulsüzlüğü benden beklemeyin ” dedi.

HÜRRİYET, DERS VERDİ

Hürriyet “ KPSS’siz, şartsız şurtsuz işe alınanlar, çalışanlar arasında gelir adaletsizliği ve iş barışını bozan uygulama haline geldi. Bu sözleşmeler, eski başkan aday olmadığı halde hiçbir kriter gözetmeksizin hatır gönül ilişkileriyle yapılmış sözleşmeler. Kamu kaynaklarıyla vefa gösterilmez” dedi. Seçime iki gün kala liyakatle personel alınmayacağını ifade eden KPSS’de dirsek çürüten insanların, atanamayanların vebalini kim çekecek. Akraba atamaları, yandaş dediğimiz şeylerin doğru şeyler olmadığını düşünüyorum. Benim de iki kardeşim var. Trakya’da yaşıyorlar. Bir kardeşim yüzde 80 engelli. Gecenin yarılarına kadar taksi şoförlüğü yapıyorlar. Milletvekili seçilince annemi aradım. Kardeşlerim,  belediyenin önünden dahi geçmeyecekler dedim. Ardından CHP il başkanını aradım. Orada birçok akrabama var hiçbir şekilde akrabalarıma referansım yoktur dedim. Bu noktada hassasım. Liyakat gözetmeksizin sonuçları bu olur” dedi.

AİLE BOYU KADROLAŞMIŞLAR

Hürriyet sözlerinin devamında, ‘Seçime birkaç gün kala işe alınanlarla ilgili liyakat seviyelerini açıkladı. Görseller ve yazılı belgelerle isimleri tek tek açıklayan Hürriyet, “Vicdanlarınıza sesleniyorum arkadaşlar. Kameraman olan arkadaşlar 2 400 lira maaş alıyor. Kameraman kadrosundan liyakatsiz işe alınan kişi ise 6 Bin lira maaş alıyor. Gamze Hanım da AK Parti Milletvekili Emine Zeybek’in gelini. Kardeşi de büyükşehir de çalışıyor. Maaşı belediyeden alıyor seçimde döneminde milletvekiline danışmanlık yapıyor. Memurlar siyaset yapamaz ama bir siyasetçinin yanında seçim çalışması yapıyor. Aile boyu kadrolaşma var. Ne kadar etik ne kar doğru ne kadar hakkaniyetli bunun takdiri siz sayın meclis üyelerimizde ve halkımızda” dedi.

BUNU AHLAK ANLAYIŞIM KALDIRMAZ

Hürriyet, “Bunu benim vicdanımız, ahlak anlayışım kaldırmaz. Biz olsak şimdi herkes yeri göğü inletirdi. Biz de yapsak yanlış yanlıştır” dedi. AK Partili Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, işten çıkarılan isimleri tek tek açıklayan Hürriyet’e “Başkanım bu itibarsızlaştırmaktır” dedi. Hürriyet ise “Kanunsuzluğu söylüyorum. Konuyu siz açtınız şimdi dinleyeceksiniz. İşten çıkarılanların çoğuna BEKAŞ’ı teklif etim ancak kabul etmediler. Ama BEKAŞ’a teklif ettiklerim için teklifim hala geçerli. Hatta Mart ayında KPDS var. Girsin sınava usulü tamamlasınlar kaldıkları yerden devam etsinler. Ama bu usulsüzlüğü benden beklemeyin ” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

çingene escort