banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

HARİKA BİR EKİPLE YOLA ÇIKIYORUZ

CHP’nin sevilen isimlerinden Av. Anıl Acurman, bugün basın mensuplarıyla bir araya gelerek CHP Başiskele ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Harika bir ekiple yola çıktıklarını belirten Acurman, “Adaylığım siyasi görüşü ne olursa olsun gençliğe ve değişime verilen değerin ifadesidir” dedi

CHP’de kongre takviminin netleşmesinin ardından adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bugün ise Av. Anıl Acurman, CHP Başiskele İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Acurman, adaylık açıklamasını Başiskele'de bulunan Mitza Cafe'de gerçekleştirdi. Acurman'ın adaylık açıklamasında CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Akyıldız, İlçe Sekreteri Hasan Varol, İlçe Yöneticisi Sevim İslamoğlu, eski İl Gençlik Kolları Başkanı Serhan Şahinbaş, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fırat Sukuşu, eski Belediye Başkan Adayı Aysun Kılınç, İl Yöneticisi Seyfettin Kılınç ve yeni yönetimden birçok isim toplantıya katıldı.

GENÇLİK VE DEĞİŞİM

CHP Başiskele ilçe başkanlığına aday olan Acurman şunları söyledi: "Gençliğimizi, partinin hafızası ile bütünleştirerek harika bir ekiple yola çıkıyoruz. Bilimle siyaseti buluşturmaya, 21. yüzyıl siyasetiyle değişimin mümkün olabileceğini göstermeye geliyoruz. 0 noktasından, sonu iktidar olacak bir koşuya çıkıyoruz. Adaylığım konusundaki teveccühün sadece şahsıma değil gençliğe ve yeni nesil siyaset anlayışına gösterildiğine inanıyoruz. Adaylığım siyasi görüşü ne olursa olsun gençliğe ve değişime verilen değerin ifadesidir. Partimize gönül vermiş her birey uzlaşı ve ortak akla dayalı yeni ve etkileyici projelerle huzurlu bir ilçe örgütü istemektedir. Biz “ne yapmak istiyoruz” değil “ne yapılmalı” sorusuna cevap arıyoruz. Tüm emektarlarına sunduğumuz minnetle geçmiş geride kaldı ve gelecek artık bizi çağırıyor. Bu gelecek rahat ya da kolay olmayacak. Durmadan çaba sarf etmemiz gerekecek. Durumun ciddiyetinin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim.

İNSANLARIN GÜLMESİNİ İSTİYORUZ

 Bizden önceki kuşakların en büyük tutkusu acı yıllarda insanların gözündeki gözyaşlarını silebilmek olmuşken, biz artık insanların gülmesini istiyoruz insanları mutlu etmek için başlıyoruz. Çatışmak için değil hikayemizi daha iyi anlatmak için buradayız, yeniçağın siyasetini sahneye koymak için yola çıkıyoruz. Zamanın ruhunu yakalarsak kazanacağız. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için emek verip çok sıkı çalışmak zorundayız. Zaman dar görüşlü ve yıkıcı eleştirilerin zamanı değildir. Bir olmalı, birlik olmalı ve gençliğin dinamizmini Başiskele’nin her sokağında hissettirmeliyiz.”

"İLÇENİN SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

Başiskele’nin sorunları çok iyi bildiğini dile getiren Acurman, "Hazırladığımız uygulanabilir projelerimizle, vizyon sahibi kadro derinliğimizle, her şeyden önemlisi mental olarak, önümüzdeki dönem Başiskele’yi yönetmek için hazırız. Musatafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altıok felsefesi doğrultusunda ve parti politikalarımızın belirlediği hedefler ışığında verimli çalışmalar yaparak güzel Başiskele’mizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük görevimizdir. O yüzdendir ki, partimizin her bir ferdini, altıoka gönül vermiş her güzel insanı, bu harika serüvende bize inançla ve güvenle katılmaya çağırıyoruz" dedi.

“DEVRİMİN MİRASÇISIYIZ”
Birlikte koşmak istediklerini söyleyen Acurman, "Çocuklarımıza yaşanası, huzur içinde nefes alıp verecekleri, geleceği özgürce ilmek ilmek örebilecekleri bir Başiskele bırakmak istiyoruz. Çünkü bu ilin koşusu Başiskele’den başlayacak. Burası körfezin başlangıç noktası, zafere giden yoldaki ilk basamak. Biz bir devrimin, “Türk Devrimi"nin mirasçıları olduğumuzu unutmadık. Neler yapabileceğimizin her daim farkındayız. Ve Atatürkçü düşüncenin aydınlattığı, her insanın adilce yaşayabileceği o asil köşkü birlikte inşa edeceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42