banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’ye gelecek

İL BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞECEK 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan parti mesaisine yeniden yoğunlaşıyor. AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul yenileme seçimleri sonrasında başlayan muhasebe ve istişare süreci yeniden hız kazanacak. Erdoğan bu kapsamda partisinin il başkanları ile biraraya gelecek.

PARTİNİN ALT KADEMESİ İLE İSTİŞARE
Seçim muhasebesi kapsamında başlatılan çalışmalarda ilk olarak Erdoğan partisinin MYK ve MKYK’sı ile bir araya gelerek sonuçları değerlendirmişti. Yapılan ilk değerlendirmeler sonucunda partinin alt kademesi ile istişareler başlatıldı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMEK SİSTEMİNİN BİRİNCİ YILI
Erdoğan, istişareler kapsamında ilk olarak partisinin milletvekilleriyle gruplar halinde toplantılar gerçekleştirdi. Toplantılarda seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin birinci yılına ilişkin başlıklar da ele alındı.

YENİ SÜRECE İLİŞKİN
Milletvekillerinden sonra muhasebe toplantılarına il başkanları ile devam edilecek. Genişletilmiş olarak gerçekleşecek toplantıya belediye başkanlarının da katılması planlanıyor. Cuma günü AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşecek toplantıda Erdoğan’ın yeni sürece ilişkin mesaj vermesi de bekleniyor.

İLK ZİYARET 
Erdoğan’ın 31 Mart seçimlerinden sonra partinin tüm organlarıyla görüşme trafiğinin ardından seçimlerde Cumhur İttifakı'na en yüksek oyu veren il ve ilçelere teşekkür turuna çıkması planlanıyor. Erdoğan’ın ilk ziyaret edeceği ilin AK Parti’ye yüzde 72 ile 31 Mart seçimlerinde en yüksek oyun çıktığı Rize olması bekleniyor.

KOCAELİ’YE İSE...
Erdoğan'ın, Kurban Bayramı’nın ardından yoğunlaşacak teşekkür turu kapsamında ilk etapta AK Parti’ye yüzde 50’nin üzerinde oy veren Kocaeli, Trabzon, Kayseri, Konya, Erzurum, Şanlıurfa gibi büyükşehirlere gitmesi planlanıyor. Erdoğan’ın Kocaeli’ne gelişi ile ilgili program henüz açıklanmadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43