banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

CHP DERİNCE, O İHALENİN İPTALİNİ İSTEDİ

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, ilçe binasında bir basın açıklaması yaparak Yenikent Mahallesi Araptepe bölgesinde gerçekleştirilen arsa ihalesine tepki gösterdi. İhaleden bir an önce vazgeçilmesini isteyen Değer, şunları söyledi: ‘’Bugün burada Derince Belediyesi’nin önceki gün gerçekleştirdiği bir ihale konusunu değerlendirmek için toplandık. Bildiğiniz üzere Derince Yenikent Mahallesi Araptepe bölgesinde, belediyemizin elinde bulunan yaklaşık 30 dönümlük bir arsa bulunmaktaydı. Bu arsa bölgede kalan son büyük arsaydı. Önceki gün yapılan ihale ise bu 30 dönüm arsanın ihalesiydi. Akıla, mantığa, matematiğe uymayan, ciddi kamu zararı oluşturan bu ihaleyi Derince ve Derinceliye atılmış ciddi bir haksızlık olarak değerlendiriyoruz.

KAMU ZARARI VAR

En kısa zamanda, iş işten geçmeden, ciddi kamu zararı oluşturacak olan bu ihalenin fes edilmesini istiyoruz. Derince Belediyesi, 42 milyonluk arsasını müteahhide verip, iki yıl sonra yaklaşık 40 milyon TL’lik bir değer elde edecek! İşte biz buna karşı çıkıyoruz. İşte bunun için bu ihaleyi, Derince’ye ve Derinceli’ye atılmış en büyük haksızlık olarak yorumluyoruz. İktidar partisi mensupları sürekli olarak ekonominin iyiye gittiğini, ivmenin yükselmeye başladığını söylerken AK Partili Derince Belediyesi nasıl böyle basiretsiz, beceriksiz ve ciddi kamu zararı doğuran ihalenin altına imza atar. Peki, bu ihale normal koşullarda nasıl olmalıydı, belediyenin kasasına hangi değer girmeliydi? Bunun da bir matematiği var. Piyasa koşullarına göre elinizde 40 milyonluk, değerli bir arsa varsa ve siz bunu bir müteahhide veriyorsanız, buradan en az 20 milyonluk bir karınız olmalıdır.

BU HATADAN VAZGEÇİN

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e buradan sesleniyoruz; ‘İhaleye tek firma katıldı’ bahanesinin arkasına sığınıp, bize bu akıl dışı, ciddi kamu zararı oluşturan ihaleyi izah etmeye kalmasın. Yapılacak tek şey, derhal bu ihaleyi iptal edip, gerekirse belediye olarak bu inşaatı yapmak olmalıdır. Tekrar uyarıyoruz; iş işten geçmeden bu ihaleyi durdurun. CHP olarak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmak için, büyük kamu zararı oluşturacak bu ihalenin iptal edilmesi için elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Bizim Derince Belediyesine önerimizdir, gelin bu Arap Tepedeki Konutları Derince Belediyesi olarak yapalım maliyetini daha ucuza getirip, Derince de yaşayan dar gelirlilere daha uygun fiyatlarla ev sahibi yapalım. Belediyemizde kazanır. Derincemiz de kazanır. Yaşayan dar gelirli yurttaşlarımız da kazanır.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner43

banner42