banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Bafralı Kocaeli’de cinayetten yargılandı!

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan incelemelerde cesedin Hasan Beğen (20) isimli vatandaşa ait olduğu tespit edilmişti. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, 28 Kasım 200 tarihinde C.Y. isimli bir şahıs, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına giderek, Hasan Beğen'i kendisinin öldürdüğünü iddia etti. Olayda kullandığını söylediği tabancayı da jandarma ekiplerine teslim eden C.Y., F.A. isimli bir şahıs ve Hasan Beğen ile araçta tartışmaya başladıklarını ve daha sonra araçtan inerek kendisinin C.Y.'yi defalarca ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Alınan ifadelerinin ardından tutuklanan C.Y., Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

ÖLÜM ÜÇGENİ
Olayla ilgili 16 Ağustos 2017 tarihinde ifade veren bir gizli tanık, Hasan Beğen'in Sakarya'da 'Ölüm Üçgeni' adı altında gerçekleştirilen, aralarında Hasan Beğen'in de olduğu cinayetlerin 'Şahinler' suç örgütü tarafından işlendiğini iddia etti. Tanık ifadesinin ardından olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada C.Y.'nin suç tarihinde Sedat Şahin ile birlikte hareket ettiği, Hasan Beğen'i öldürüldüğü gün Şahin'in o tarihlerdeki yakın adamlarından olan F.U. (46) ve 'Horoz' lakaplı A.K.'nin de (48) C.Y. ile birlikte olduğu tespit edildi.

CİNAYET EMRİNİ SEDAT ŞAHİN'DEN ALDIKLARINI İDDİA ETTİ
Olayla ilgili 13 Temmuz 2018 tarihinde yakalanarak gözaltına alınan F.U., verdiği ifadede Beğen'i alacak verecek meselesinden dolayı Sedat Şahin'in talimatıyla, A.K. ve C.Y. ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. İfadesinde Sedat Şahin, cezaevinde olduğu dönemlerde işlerini kendisinin yürüttüğünü iddia eden Şahin, F.U.'nun daha önce de Sedat Şahin'in işlediği bir suçu üstlenerek hapse girdiğini söylediği öğrenildi.

JANDARMA KOMUTANI TANIK OLDU
Olayla ilgili yargılamaya Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya sanık Sedet Şahin. SEGBİS sistemi ile bağlanırken, diğer tutuklu sanık F.U.’nun bulunduğu cezaevinde SEGBİS sisteminin sürekli meşgul olması sebebiyle katılamadı. Sanık avukatları ve yakınları duruşmaya katılan diğer isimlerdi. Davada ilk olarak tanıklar dinlendi. Tanıklardan A.Ö. verdiği ifadede, “1997-2001 yılında Derbent jandarma karakol komutanı olarak görev yaptım. 2000 yılında Hasan Beğen’in ölümü ile ilgili tutanakta imzam varsa olayı hatırlarım. Çalıştığım dönemde sürekli olaylar olurdu, 2005 yılında emekli oldum. Ben ifadesini aldığımız C.Y. isimli şahsı tanımıyorum. Tutanaktaki imza bana aittir aldığımız ifadeler açık ve net şekilde doğrudur” dedi.  
 

“BU CİNAYETİ İŞLETTİĞİME DAİR TÜM İDDİALARI REDDEDİYORUM”
Duruşmada savunma yapan Sedat Şahin, “Bugüne kadar ne yaptıysam kendim yaptım cezasını da çektim. F.U. gibi bir insana neden icazet vererek cinayet işlettireyim. 56 yaşındayım 20 senesini hapiste yaptım. Ne yaptıysam bugüne kadar cezasını çektim ama F.U.’ya bu cinayeti işlettiğime dair tüm iddiaları reddediyorum” dedi. Sedat Şahin’in avukatı ise yaptığı savunmasında tahliye talep eder şunları söyledi; “F.U. ifadesinin başında diyor ki ben Maktül Hasan Değer’in yanına gittim kendisini S.Ş. ile görüştürdüm oda onu Niğde Cezaevine gitmeye ikna etti diyor ama maktulün eşinin ifadesi alındığında ‘beni arayarak yorgun olduğunu eve geleceğini söyledi’ diyor bunu söyleyen maktul eşine kendisinin Niğde Cezaevine gideceğini de beyan edebilir. Bu F.U.’nun beyanının doğru olmadığını gösteriyor. F.U. tekrar diyor ki, ‘beni aradı, olay sırasında telefon kapalıydı ama yönlendirdi’ ama olay yeri ve saati ile hiçbir yerde birbirini tutmuyor. İddianame iki tane telefon numarası göstermiş ama müvekkilimin bunu açıkladı. Cezaevinde tüm koğuşun kullandığı bir telefon olduğunu beyan etti. Niğde Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan 30.11.2000 tarihinde tahliye edilmiştir. Dosyada ki ETS kayıtlarında ise söz konusu telefonun Niğde cezaevinden sinyal verdiği bellidir. Tahliye olan müvekkilin telefonun cezaevinden sinyal vermesi mümkün değildir. Bu telefon kendi kullandığı telefon değildir. Ayrıca F.U.’nun maktulün öldürülmesinde kullanılan silahın önce otobana sonra Zonguldak tarafına gömüldüğüne dair çelişkili beyanlarda bulunmuştur. Müvekkilim bu ifadeden dolayı 1.5 yıldır tutukludur. Tahliyesini talep ediyoruz”  
 

TUTUKLULUĞA DEVAM
Diğer tutuklu sanık F.U.’nun avukatı da tahliye talebini tekrarlayarak, “C.Y.’un müvekkilim ile yüzleştirilerek tekrardan ifadesinin alınmasını talep ediyorum. Müvekkilim C.Y.’nin diğer sanık S.Ş. ile ilişkisinin hala devam ettiğine dair somut bilgileri vardır. Bu bilgilerin C.Y. ile yüzleştirilerek bunun tespitinin yapılmasını talep ediyorum. C.Y. konusu müvekkilimin ifadeleri için çok önemlidir. Müvekkilin tahliyesini talep ediyorum. Müvekkilim bu davanın tekrar açılmasını sağlayarak adaletin tecelli etmesini sağlamaya çalışmıştır. Tahliye olursa kendisinin masum olduğuna dair delilleri toplamaya yardımcı olacağının da göz önüne alınarak tahliyesini talep ediyorum.’ dedi.  Mahkeme Heyeti F.U. ve S.Ş.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42