banner33
banner34
banner35
Öne Çıkanlar Serkan Seyhan Körfez Vali Aksoy Tehlikeli araba kullananlar
banner39
banner40

Bu haber kez okundu.

Abdullah Karacan dualarla anıldı

​​​​Geçtiğimiz yıl uğradığı saldırı sonucunda yaşamını yitiren Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün yıl dönümünde anıldı.  Düzenlenen anma törenine Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın yanı sıra Karacan’ın eşi Tülay Karacan, kızları Ebru Karacan ve Esra Aktaş, İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, sendika temsilcileri, konfederasyon üyeleri ve çok sayıda işçi katıldı. Törende konuşan Genel Başkan  Sarı “İzmit babasını kaybetti. Abdullah Karacan Türkiye’de taşeronluğu ilk defa bitiren sendikacı olduğu için öldürüldü. Çalışma hayatında çıkan son kanunları Abdullah Başkan kabul etmediği için öldürüldü” dedi.

YİĞİDİMİZ HAİN  BİR SALDIRIYLA GİTTİ  

Anma töreninde konuşan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Yiğidimiz hain bir saldırı neticesinde 1 yıl önce aramızdan ayrıldı. Abdullah Karacan’ın ayrılışını sadece bir fiziksel ayrılık olarak görüyoruz. Onun bıraktığı sancağı yere düşürmeyeceğiz. Üzüntümüz onunla birlikte hareket edelerin ona nasıl ihanet ettiğiyle de alakalı. Dün elinden tuttuğu, babalık yaptığı insanların ona nasıl ihanet ettiğine hepimiz şahit olduk. Bunları unutmayacağız. Karacan, Lastik-İş sendikasını kurumsal kimliğine kavuşturan ve sendikacılık anlayışının sadece sözleşmeden ibaret olmadığını gösteren bir başkandı” şeklinde konuştu.

SENDİKAL MÜCADELE SÜRECEK  

Sarı konuşmasının devamında “Başkanımızın öldürülmesi karanlık ve organize bir iştir. Peki, katil dediğimiz insan nasıl oluyor da koruma altına alınıyor? Abdullah Karacan Türkiye’de taşeronluğu ilk defa bitiren sendikacı olduğu için öldürüldü. Çalışma hayatında çıkan son kanunları Abdullah Başkan kabul etmediği için öldürüldü. Bizler sendikal mücadelelere devam edeceğiz. Abdullah Karacan yalnız değildir. Bugün yalnız olmadığını şu an mezarı başında da görüyoruz. Bizden sonra gelecek olanlara da onu unutturmayacağız. Onun adını yaşatacak yeni yatırımlar yapacağız. Bundan sonra bu çalışmaların üzerine gideceğiz. Çalışan arkadaşlarımızın haklarını satın alma konusunda da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

DUALAR ABDULLAH KARACAN İÇİN  

Son olarak Sarı, “Bugün burada andığımız başkanımızın kabri başında birçok işveren de bulunuyor. Çünkü başkanımızın bakış açışı hiçbir zaman işverene karşı düşmanca değildi. Kazan kazan politikası içerisinde bir çalışma anlayışına sahipti. Lastik fabrikaların özellikle Karacan göreve geldiğinde sayısı 700’lerdeyken bugün her bir lastik fabrikası bin 500 sayısına gelmiştir. İzmit babasını kaybetti.  Başkanımıza layık olmak için onun bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkarsak görevimizi yapmış olacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Törenin ardından Abdullah Karacan için dua edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol